IMG-20220928-WA0012

Stany Zjednoczone w Koninie

Nasza historia zaczęła się w marcu kiedy Kim odnalazła Hostel i zgłosiła chęć pomocy rodzinom ukraińskim uciekającym przed wojną. Sama prowadzi własną Fundację Petrova Promise, która pomaga osieroconym dzieciom, które wymagają szczególnej opieki medycznej. Szybko nawiązałyśmy nić porozumienia. Po wielu rozmowach, kończących się wymianom spostrzeżeń i marzeń Kim zdecydowała się odwiedzić Polskę, a w tym Konin.

Koniec września okazał się dl nas bardzo emocjonujący!! Odwiedziła nas znajoma ze Stanów. Kim to bardzo wyjątkowa znajoma 🙂

Nasza małą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Osadzie Janaszkowo prowadzonej przez Fundację imienia Doktora Piotra Janaszka. Zuzanna opowiedziała co robią oraz jak robią. Kim była pod wrażeniem. Spotkanie zakończyło się przyjazną kawą i wieloma historiami osobistymi na zakończenie.

Od lewej: Joanna, Kim, Zuzanna nad jeziorem w Wąsoszach. Osada Janaszkowo
Zuzanna opowiada o Osadzie Janaszkowo.
Od lewej: Zuzanna, Joanna, Kim

Kolejnym przystankiem był Blues Hostel. Tam Kim wraz ze swoim mężem Johnem poznali rodziny ukraińskie, które zamieszkiwały w Hostelu lub przebywają tam aktualnie. Spotkanie było pełne wzruszeń i opowieści. Rozmowom nie było końca. Stół uginał się od pyszności przygotowanych przez naszych ukraińskich Przyjaciół. Z niejednych oczu popłynęły łzy wzruszenia.

Na zakończenie oprowadziliśmy Kim i Johna po Hostelu. Opowiedzieliśmy jak pracujemy oraz co robimy. Przybliżyliśmy misję, która nam przyświeca. Kim wyglądała na zadowoloną, wzruszoną i pełną emocji !! Nasze spotkanie zakończyło się obietnicą dalszej współpracy oraz ciepłem pozostawionym w sercach.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać i wyczekujemy kolejnych ku temu okazji.

Spotkanie z rodzinami.
Sasza i Kim
Od lewej: Monika, Kim, Marta, Joanna, Julia. Blues Hostel.

Comments are closed.