Nocleg przy rynku z historią w tle

Łatwo nas znaleźć w Koninie, bo jesteśmy przy samym rynku. To centralny punkt konińskiej starówki, skąd blisko jest do wszystkich miejsc naznaczonych przez historię.

Najcenniejszym zabytkiem naszego miasta jest unikalny w skali europejskiej słup drogowy z XII wieku, toteż nocleg w naszym hostelu to doskonała okazja do spotkania twarzą w twarz z daleką historią z początków państwa polskiego.

Słup stał kiedyś u podnóża zamku, zbudowanego w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego. Zamku niestety już nie ma, bowiem zniszczony dwukrotnie przez Szwedów w XVII i XVIII w. w następnym stuleciu został rozebrany. Pozostała po nim tylko nazwa placu Zamkowego, na którym zresztą ten budynek wcale nie stał, było to bowiem podzamcze, gdzie znajdował się między innymi kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża i wspomniany słup drogowy. Do 1939 r. mieściła się tam dzielnica żydowska, a przy pobliskiej ulicy Adama Mickiewicza można obejrzeć piękną synagogę.

Dzisiaj słup drogowy stoi przed kościołem pod wezwaniem św. Bartłomieja, który również ma ciekawą historię. Z naszego hostelu można dojść do niego w pięć minut. Zapraszamy do Konina i Blues Hostelu!

Add a Comment

You must be logged in to post a comment