Dlaczego blues w Hostelu?

Wśród bardzo wielu gatunków muzycznych, 30 z nich to blues i jego różne odmiany. Mamy między innymi delta blues, desert blues, electric blues, gospel blues, garage punk blues, harmonica blues. W Koninie od 21 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Bluesowy Bluesonalia. W czerwcu 2014 roku swoją działalność rozpoczął Blues Hostel.

To właśnie corocznej bluesowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie In Art, które jest jednym z założycieli nowego miejsca noclegowego, jedyny Hostel w Koninie zawdzięcza swoją nazwę. Podczas tak wielu edycji Bluesonaliów w Konine można było usłyszeć między innymi  Wishbone Ash, Johna Portera, King King, Coco Montoyę, Robbena Forda, Planet of The Abts, Doyla Bramhalla, Wille And The Bandits, Dżem, SBB, Bartek Miarka Band, Easy Rider, Jan Gałach Band. In Art organizuje również co roku Festiwal Jazzowy Jazzonalia.

O muzycznym klimacie nowego miejsca na mapie Starówki Konina mówi Marta Mielcarek z In Artu: „Goście naszych wydarzeń artystycznych realizowanych w Koninie pytają często o miejsce, gdzie mogliby po koncercie odbyć jam session, czy przeprowadzić warsztaty muzyczne. Stąd pomysł na przyjazne miejsce, które ma swój klimat, muzyczną proweniencję, jest sympatyczne, w którym można i nocować, i w pobliżu którego wszystkie te postulaty artystyczne, zrealizować. Sama nazwa nawiązuje do działalności In Artu. Od 21 lat w Koninie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia. Stąd nazwa Blues Hostel, muzyczne nazwy pokoi, logo z kluczem wiolinowym. Na ścianach hostelu goście mogą zobaczyć też zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu, które przedstawiają muzyków z Polski i zagranicy. Zależało nam, aby Festiwal Bluesonalia nadal odbywał się w Koninie, ponieważ w ten sposób promujemy nasze miasto”.

W Hostelu często zatrzymują się osoby związane z obsługą różnego rodzaju imprez artystycznych i zespoły muzyczne. Blues Hostel miał przyjemność gościć między innymi Muchy, Rubber Dots czy The Dumplings. Dźwięki muzyki klasycznej można było usłyszeć w Hostelu dzięki uczestnikom Międzynarodowego Kursu Muzyczneg dla Altowiolistów i Kontrabasistów im. Witolda Friemanna. Goście korzystający z noclegów w Blues Hostelu z sympatią przyjmują wszystkie muzyczne akcenty, które można znaleźć na hostelowym poddaszu. Pytają się o imprezy i muzyków przedstawionych na zdjęciach.

O działalności Blues Hostelu mówi jego prezeska Katarzyna Wagner: „Muzyczny klimat Hostelu bardzo wyróżnia nas na mapie miejsc noclegowych w Koninie. Zbliżają się nasze pierwsze urodziny. Przez ten czas przyjęliśmy już bardzo wielu gości. Cieszy mnie to, iż doceniają Oni nasz pomysł na to miejsce, że Hostel bardzo się podoba. Goście wracają do nas. To daje dużą satysfakcjęMiejsca noclegowe to tylko część naszej oferty. Od początku wiedzieliśmy, że będziemy prowadzić również różnego rodzaju warsztaty artystyczne. Jesteśmy po pierwszych zajęciach z pedagogiki cyrku dla nauczycieli, opiekunów i wychowawców z różnych placówek edukacyjnych i wychowawczych. Będziemy kontynuować organizację tych szkoleń. Chcemy też stworzyć szkołę żonglerki oraz szkołę gry na bębnach djembe. Już teraz wielu gości zaczyna swoją przygodę z żonglerką w Blues Kuchni”.

Blues Hostel jest czynny przez cały rok, dysponuje 17 miejscami noclegowymi w pięciu pokojach o muzycznych nazwach – Sweet Blues, Tercet Egzotyczny, Midnight Quartet, Jam Session, Blues Factory. Bluesowy klimat można poczuć oglądając Blues w Hostelu.

Zapraszamy na festiwale muzyczne organizowane w Koninie przez In Art: Bluesonalia i Jazzonalia.

Add a Comment

You must be logged in to post a comment