zdjęcie wyróżniające_1

Gdzie zjeść w Koninie? część I

Na mapie Konina jest kilka miejsc, gdzie można dobrze zjeść – zaczynając od kuchni polskiej, przez włoską a na japońskiej kończąc. A i kawki też można się dobrej napić i zjeść przepyszny deser 🙂 Przed Wami krótki przewodnik polecanych przez nas miejsc na kulinarne podróże po konińskich restauracjach.

Zaczniemy od tego, że w Koninie istnieją aż dwie – zaprzyjaźnione z nami spółdzielnie socjalne, które prowadzą gastronomię – wierzcie nam, gotują pysznie! Osoby, które tworzą te miejsca w ramach programów reintegracji społeczno-zawodowej powróciły na rynek pracy dzięki wsparciu Stowarzyszeniu na Rzecz Spółdzielni Socjalnych uruchomiły Finezję oraz Kompozycję w Koninie. Dzięki pracy w spółdzielni i współtworzeniu tych miejsc otrzymali realną szansę na poprawę swojej sytuacji ekonomicznej i społecznej.

Pierwsza ze spółdzielni to Finezja Caffe & Bistro. Finezja jest miejscem dla miłośników domowych posiłków – dania są proste i smaczne, w dodatku na każdą kieszeń. W menu znajdziecie kuchnię polską – gołąbki, schabowy, kopytka, wątróbka, ale też pierogi czy naleśniki. Bistro jest przestronne a wjazd nie sprawi trudności osobom na wózkach. Polecamy!

ul. Aleje 1 Maja 15, FB

Drugą restaurację prowadzi Spółdzielnia Socjalna Tuderos – to Kompozycja. Poza kuchnią polską restauracja proponuje kuchnie włoską. Jest przyjazna weganom dla których jest oddzielnie menu. Co jakiś czas również organizowane są koncert, recitale – w klimatycznym miejscu można napić się wtedy lampki wina i posłuchać dobrej muzyki. Serdecznie polecamy zważywszy, że Kompozycja znajduje się w starej części Konina, w której jesteśmy i my 🙂

ul. Piłsudskiego 16A, FB

A w pobliżu naszego Hostelu znajdą miejsce smakosze kuchni: włoskiej, indyjskiej, amerykańskiej, polskiej i japońskiej. Co proponuje okolica Starego Miasta?

PEPE NERO

Pepe Nero to włoska restauracja, w której zjecie pizzę i makarony. Ma też klimatyczne wnętrze. W porze letniej można zjeść również na zewnątrz, w przygotowanym ogródku.

Plac Wolności 7, FB

TUTTI SANTI

Kolejna włoska propozycja to Tutti Santi. To sieć restauracji w Polsce, w których skosztujesz pizzy według receptury samego Mistrza Włoch Valerio Valle. Tutti Santi to nie tylko pizza, ale również makarony, sałatki, dania wegańskie i desery. W sezonie letnim otwarty jest ogródek z widokiem na Bulwar Nadwarciańskim.

ul. Wojska Polskiego 3, FB

MOJE INDIE

Tuż obok Pepe Nero znajduje się restauracja Moje Indie, która proponuje kuchnię indyjską. Poza klasycznymi daniami indyjskimi, możecie również napić się tam dobrego drinka i zapalić szisza. W sezonie letnim restauracja zaprasza również do ogródka 🙂

Plac Wolności 11, FB

 

TRZY STREFY

„Trzy rzeczy, trzy strefy, kto zgadnie gdzie to wypadnie” –  Trzy Sfery to miejsce, w którym zjecie soczystego burgera, wypijecie piwko i zagracie w gry planszowe 🙂

Plac Wolności 13 (wejście od str. ul. Śliskiej), FB

KAWKA,KARAFKA. CAFE&BAR

Śniadanie, pyszne desery, lekki lunch lub dobrego drinka serwuje ekipa z Kawka, karfka. cafe&bar. Wszystko robione na miejscu – pyszne i świeże! Lokal posiada ogródek.

ul. Zofii Urbanowskiej 12, FB

YUKKI SUSHI

A jeśli lubicie sushi to polecamy Yukki Sushi. Jeśli nie sushi to specjały azjatyckie na ciepło i pyszne desery. Wizyta w Yukki to nie tylko uczta dla podniebienia, ale również walory wizualne ! Sami oceńcie 🙂

ul. Zofii Urbanowskiej 4, FB

NALEŚNIKARNIA PRZYSTAŃ

Dla smakoszy naleśników zapraszamy do Naleśnikarni Przystań – na słodko, wytrawnie, dla każdego coś dobrego 🙂 Lokal proponuje również m.in. sałatki, pierogi czy domowe ciasta.

ul. Wojska Polskiego 3, FB

RESTAURACJA KRESOWIANKA

Na kuchnię polską i kresową zaprasza Restauracja Kresowianka. Zjecie tu, poza kuchnią polską, dania z Litwy. Wnętrze restauracji jest przytulne, antyczne, a ponadto lokal posiada również miejsca na zewnątrz i duży parking 🙂

ul. Kolska 55a, FB

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie na Starym Koninie coś dla siebie, a brzuszki będą pełne 🙂

SMACZNEGO!

Comments are closed.