By / 9th Grudzień, 2014 / Aktualności / Off

Sześć miesięcy minęło bardzo szybko. Nowe miejsce na mapie Konina jest odnajdywane przez wszystkich, którzy chcą zatrzymać się na dłużej w mieście. Blues Hostel odwiedzają turyści, sportowcy, muzycy, uczestnicy warsztatów i szkoleń.

Blues w Hostelu.

Jam session w Blues Hostelu

Przez pół roku wydarzyło się już bardzo dużo. Blues Hostel gościł kilkaset osób. O początku działalności mówi Prezeska Hostelu Katarzyna Wagner:

Cieszymy się, że jedyny hostel w Koninie jest już rozpoznawalny. Przyjęliśmy wielu gości. Co najważniejsze, goście którzy już raz u nas byli, wracają. Hostel jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Kilkukrotnie gościliśmy już konińską drużynę koszykówki na wózkach Mustang. Podczas jednego z turniejów mieszkali u nas również młodzieżowi reprezentanci Polski. Na muzycznym poddaszu nie może zabraknąć muzyków. Goszczą u nas różne zespoły, obsługi techniczne wydarzeń artystycznych. W listopadzie mieliśmy gości Festiwalu Blesonalia. Przez kilka dni w hostelowej kuchni powstawały wyśmienite wegetariańskie dania. To za sprawą warsztatów Klubu Zdrowia w Koninie, które zostały przeprowadzone przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Fundacja Podaj Dalej zorganizowała dla swoich podopiecznych w hostelu warsztaty kultury indyjskiej. Gościliśmy też kajakarzy, zatrzymali się u nas również motocykliści, którzy wracali z Mongolii do Szwajcarii po trzech miesiącach podróży. Bardzo cieszy to, gdy widać realne efekty naszych działań”.

Warsztaty Kultura Indii.

Hostel jest w trakcie przygotowywania oferty szkoleń artystycznych. Pierwsze wydarzenie zapowiadające warsztaty żonglerskie odbyło się podczas Fety na zakończenie lata.

 

żonglerka przy amfiteatrze w Koninie

 

Chcemy zachęcić do tego, aby żonglerka stała się nowym hobby. Żonglować można podczas przerwy w pracy, w domu, na wolnym powietrzu. Planujemy prowadzić cykliczne kursy żonglerki jako dodatkowe zajęcia”.- mówi Łukasz Osajda- pomysłodawca akcji.

Warsztaty żonglerskie.

W planach jest organizacja warsztatów gry na bębnach, warsztaty teatralne, czy dziennikarskie.

Indii w Blues Hostelu

Hostel jest czynny przez cały rok, dysponuje 17 miejscami noclegowymi w pięciu pokojach o muzycznych nazwach – Sweet Blues, Tercet Egzotyczny, Midnight Quartet, Jam Session, Blues Factory. W każdym pokoju znajdują się wygodne łóżka (pojedyncze, małżeńskie lub piętrowe), przestronne zamykane na klucz szafy, stoliki i krzesła. Goście mają do dyspozycji łazienki w każdym pokoju oraz aneks jadalny i przestronną kuchnię wyposażoną we wszystko, co potrzebne do przygotowania własnych posiłków. Istnieje też możliwość zamawiania śniadań. Bezpłatne WiFi na terenie całego hostelu. Dodatkowym atutem Hostelu jest fakt, iż jest w pełni dostępny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. To doskonała baza wypadowa na wycieczki po Koninie i okolicach, ale także doskonała komunikacyjnie lokalizacja w centrum Polski.

Informacje o Blues Hostelu znaleźć można na stronach internetowych: www.blueshostel.pl , www.plus.google.com/+BluesHostelKonin oraz www.facebook.com/BluesHostel