Blues Hostel zlokalizowany jest przy Placu Wolności (wejście od ul. 3 Maja) w Starym Koninie w zabytkowej, wyremontowanej w 2013 roku kamienicy. Na parterze budynku mieści się Centrum Organizacji Pozarządowych, pokoje hostelowe znajdują się na poddaszu (w budynku jest winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością).

 

Jak do nas trafić:

Samochodem lub motocyklem

Droga nr 92 Poznań – Warszawa: zjazd z Trasy Warszawskiej w ulicę Wojska Polskiego, przejazd przez Most Toruński na Plac Wolności.

Autostrada A-2:

  • Jadąc od Poznania zjazd Konin-Kalisz, kierunek na Konin Starówka do Placu Wolności.
  • Jadąc od Warszawy zjazd Konin-Turek, kierunek na Konin Starówka do Placu Wolności.

Droga nr 25 Kalisz – Bydgoszcz:

  • Jadąc od Kalisza, kierunek na Konin Starówka do Placu Wolności,
  • Jadąc od Bydgoszczy  z ul. Przemysłowej kierunek na Trasę  Warszawską (droga nr 92), w ulicę Wojska Polskiego, przejazd przez Most Toruński na Plac Wolności.

Pociągiem

Na stacji Konin zatrzymuje się większość pociągów krajowych i międzynarodowych. Z dworca PKP odjeżdżają autobusy m.in. do Starego Konina (przystanek za wieżą ciśnień).

Autobusem z dworca PKP

Linie autobusowe MZK: 50, 53, 54, 56, 60, 61, 62, 66, 70 jadące w kierunku Stary Konin lub Stare Miasto do przystanku Grunwaldzka. Stąd ok. 300m (5 minut pieszo) do Blues Hostelu (Plac Wolności, wejście od ul. 3 Maja).

PKS Konin do przystanku przy zajezdni na ul. Szarych Szeregów 450 m (7 minut pieszo) do Blues Hostel  (Plac Wolności, wejście od 3 Maja).